Indonesie.nl : d� Vakantie & Informatie site over Indonesie
Alle bestemmingen Indonesie
nieuwsbrief Australie
navigate by map Indonesie
liever naar...
tips Indonesie
win Indonesie


Indonesie.nl indonesie.nl  sumatra  natuur sumatra indonesie  planten en dieren sumatra 

Indonesie : Flora en fauna Sumatra

Meer natuur sumatra indonesie...

In de regenwouden van Indonesië vind je dieren en planten waar geen bos in Nederland aan kan tippen. Je vindt er enorme bomen, allerlei soorten kruipplanten met doornen, de grootste bloem ter wereld en wurgplanten die zo om een boom groeien dat deze uiteindelijk stikt. Daarnaast telt het eiland 196 soorten zoogdieren, 194 reptielensoorten, 62 amfibiesoorten, 272 vissoorten en maar liefst 456 verschillende soorten vogels.

Je kunt het zo gek niet verzinnen of het leeft er. Iedereen kent natuurlijk de bedreigde orang-oetan en de Sumatraanse tijger, maar wij hebben de meest fantastische flora en fauna voor je op een rijtje gezet.

Enorme boom

Een van de meest bijzondere bomen van het regenwoud is de ketapang boom. De ketapang ziet er een beetje uit als een paraplu, met een ranke stam die wel 35 meter hoog kan worden en een buitenproportioneel bladerdek. Zijn status als bijzonder verdient hij door de enorme verscheidenheid aan doeleinden waarvoor de bladeren gebruikt kunnen worden.

In de visserij, tegen leverziekten en als middeltje tegen diarree: de ketapang is van alle markten thuis. Je vindt deze boom op veel plaatsen rond de evenaar, maar voornamelijk in Indonesië.

Zwarte aapjes

De kuifmakaak heeft last van een identiteitscrisis. Het arme beestje wordt namelijk regelmatig ‘zwarte baviaan’ genoemd, omdat hij van kuif tot staart zwart is. Als makaak ben je daar natuurlijk helemaal niet blij mee.

Dit beestje komt alleen nog maar voor in het regenwoud van het eiland Celebes. Als klap op de vuurpijl heeft dat de kuifmakaak ook nog de bijnaam ‘Celebes baviaan’ opgeleverd. Gelukkig wordt hij wel erg gewaardeerd om zijn grappige uiterlijk. Hij heeft een piekklein staartje en een enorme kuif op z’n hoofd, die overeind gaat staan als hij boos is. 

Stinkend plantje

Wit, parasiterend, stinkend en erg zeldzaam: de monotropa uniflora, oftewel de lijkplant. Dit unieke plantje groeit bovenop een nietsvermoedende gastheer. Niet zomaar een gastheer, maar een gastheer van een gastheer: de lijkplant groeit namelijk op schimmelsoorten die weer op bomen groeien.

In plaats zijn gastheer helemaal uit te buiten tapt de lijkplant genoeg voedingstoffen af om te kunnen overleven. Dit stinkende gevalletje heeft geen zonlicht nodig om te overleven, en doet het daarom prima op de bodem van het regenwoud.



11 kilo bloem


Rafflesia Arnoldi is de onbetwiste winnaar in de categorie gigantische zwaargewichten voor bloemen. Dit reusachtige bloempje kan wel 1 meter in doorsnee worden en 11 kilo wegen. In Indonesië is hij zeer geliefd: samen met de Arabische jasmijn en de maanorchidee mag hij het land vertegenwoordigen als nationale bloem.

Helaas wordt de Rafflesia Arnoldi met uitsterven bedreigd. De plant heeft namelijk mannetjes en vrouwtjes varianten, die ver uit elkaar groeien, maar elkaar wel nodig hebben om zich voort te planten. Door kap van het regenwoud wordt dit nog eens extra bemoeilijkt. Hij komt alleen nog maar voor op Borneo en Sumatra.

Het kleine neefje van..

In de regenwouden van Sumatra vinden we het kleine neefje van de Aziatische olifant: de Sumatraanse olifant. In tegenstelling tot zijn familieleden is deze olifant maar een ukkie. Met een schamel gewicht van gemiddeld slechts 4000 kilo kan hij echter wel beter manoeuvreren in het regenwoud.

Hij is ook een beetje een bleekscheet in vergelijking met andere Aziatische olifantensoorten: de Ceylon olifant, de donkerste soort, en de Sumatraanse olifant verschillen ongeveer zoveel qua huidskleur als een Spanjaard en een Engelsman. Het meest opvallende verschil is echter niet zichtbaar: dit olifantje heeft 20 ribben, in plaats van 19, zoals de rest van de familie.



terug | home
|

Meer natuur sumatra indonesie...

Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief en profiteer van aantrekkelijke Indonesie.nl kortingen.
Bouw je eigen Sumatra reis met de reisspecialisten van indonesieonline.nl
Goedkope vliegtickets Indonesie? Bekijk het aanbod van World Ticket Center!
Maak gratis je eigen reisdagboek! Deel je verhalen, foto's en video's op ReisMee.nl.




reageer Reageer  stuur door Stuur door  print Print pagina

Wees de eerste die een reactie plaatst!
specialisten Indonesie
rama tours holland - indonesie  
Rama Tours Holland
Reizen op maat
info | website
tel nr: klik hier
van verre - indonesie  
Van Verre
Aanrader voor
Reizen op maat
info | website
tel nr: klik hier
dari-java - indonesie  
Dari-Java
Reisorganisatie
info | website
tel nr: klik hier
schone streven - indonesie  
Schone Streven
Reisorganisatie
info | website
tel nr: klik hier
indonesieonline - indonesie  
IndonesieOnline
Je eigen
Indonesie
info | website
wereldcontact - indonesie  
Wereldcontact
Verstand van
Verre reizen
info | website
tel nr: klik hier
tabula rasa travel - indonesie  
Tabula Rasa Travel
Reizen op maat
info | website
tel nr: klik hier
sinjatravel - indonesie  
SinjaTravel
Exclusieve
reizen op maat
info | website
tel nr: klik hier
arcadia reizen - indonesie  
Arcadia Reizen
Oost-Indonesie
info | website
tel nr: klik hier
sawadee - indonesie  
Sawadee
Reisorganisatie
info | website
tel nr: klik hier
smaragd reizen - indonesie  
Smaragd Reizen
Rondreizen
info | website
tel nr: klik hier
fox vakanties - indonesie  
Fox Vakanties
Allround verre
reisspecialist
info | website
tel nr: klik hier
de jong intra vakanties - indonesie  
De Jong Intra Vakanties
Reisorganisatie
info | website
tel nr: klik hier
balionline - indonesie  
BaliOnline
Je eigen Bali
info | website
nrv holiday - indonesie  
NRV Holiday
Verre reizen
specialist
info | website
tel nr: klik hier



Valuta omrekenen

EUR

IDR



liever naar...


disclaimer - contact - over ons - vacatures - sitemap

Op zoek naar een Stedentrip? Ga naar GaSamen.nl

© Indonesie.nl